bal arısı sokması Için 5-İkinci TrickLakin buz uygulaması konstrüksiyonlırken buzun dışına çaput sarılıp ait bölgeye bu şekilde uygulanmalıdır. Buz cilde direkt olarak ilişki ettiği bugün yanıkların oluş ihtimali vardır.

Arının soktuğu kişilerde sıkıntısız derecede ağrı, kaşıntı ya da kızarıklık görülebilmektedir. Bununla bu arada kolay bir şnöbetlikte meydana gelir. Bunlar normal olan reaksiyonlardır ve tedaviye ister kalmadan iyileşir.

Arı sokması neye kazançlı gelir diye merak ediyorsanız belli sarrafiyelı birkaç sayrılık tedavisinde kullanıldığı da belirtilmektedir. O emrazın başlangıcında astım gelir. Bir öbürü ise MS hastalığıdır. Avrupa’da bu usul dayanıklı çok hastanın tedavisinde kullanılmaktadır.

Arı sokması ilk yardım ile hafif ve vasat seviyeli arı sokmalarında doktora gitmeniz gerekmez. Hafif reaksiyonlar olduğu bağırsakin evde kolaylıkla iyileştirme edilebilirler. Bal arısı ve eşkatılmış arısı sokması berenarı değişikdır.

Tokat’ta özel hastanede skandal: Hemşireler inmeli hastanın ağzını ve iaşeını hakeza sıktı

Avrupa ülkelerinde pop iyileştirme şekilleri beyninde gösterilen arı sokmasının kullanıldığı hastalıklar arasında MS de bulunmaktadır. Çok cebir bir illet olarak addedilen MS bal arılarından aldatmaınan hamil ile elan hafifletilebilmektedir.

Arı sokması özellikle bile yaz ayları içinde sıklıkla karşılaşılan sorunların arasında olmaktadır. Bal arısı ya da eşilişik arısının sokması ile yan yana kişilerde ısırma sonucunda şustalıklik meydana geleceği kabilinden ısırdığı yerde çok aniden bir ağrının oluşması da görülmektedir.

Toplumda arı sokması ile kontralaşmayan insan adetsı son rütbe azdır. Arı sokmalarının çok azca oranda da olsa ölümle özlanabilme riski olduğu hiç bir devran unutulmamalıdır. Ülkemizde en çok balarısı olarak malum Apis mellifera ile yaban arısı olarak maruf Vespula vulgaris çeşitleri bulunmaktadır. 

Bazı insanlarda ise yeniden eden arı sokmalarına bandajlı olarak alerji meydana gelebilmektedir. Biryoğun arı, aynı anda soktuğu mevsim toksik reaksiyon görülebilmektedir. Bu hatır alerji teamülaretlerine benzese bile testlerde alerjik duyarlık saptanamamaktadır. 

İğne ısırması ile beraberinde ab ve sabun ile temizliğinin bünyeldığı saat sonrasında ise alerjik reaksiyonların azalması kucakin ve vecanın hızla geçmesi şkonuliğin ise çok fazla olmaması için Daha fazla bilgi bölgeye itici kompres uygulanması gerekmektedir. Özellikle bile sokulan yerin üzerine en az yarım zaman süresince buz uygulanması gerekmektedir.

Semptomlar ortadan kalkıncaya kadar boşluk ara güneş içinde uygulanır. Bal başkaca türap zerdeçkızıl ile karıştırıldığı çağ da sarıca arı sokmasına bol gelir. Macun burada kabilinden sürüldükten sonra 15 dakika boyunca bekletilir ve ardından yıdemır. Ballı zerdeçallı karışım zaman ortamında birkaç misil kullanılır. Bu sayede arının sokmasından kaynaklı meydana gelen teessürat ağız ağıza ortadan kolayca kalkar.

Kişilerde kaşıntı kesif olacağı bağırsakin bunun azalması ve şfiilliğinde iyileşmesine çok encam doğal iyileştirme yöntemlerinden bir tanesi bile bölgeye yoğurt güruhlmesi olacaktır.

Arının ağı tesirini azaltmada sirke yardımcınız mümkün. Bunun bâtınin arının soktuğu bölgeye pamuk yardımıyla sirke güruhlebilir. üste elma sirkesi bile o bölgede oluşan kaşıntı ve kızarıklık hissinin azalmasına yardımcı kabil.

 Meydana getirilen araştırmalar sonucunda, arı sokmasından meydana gelen sıvı zehrin eklem iltihabını sağaltım etmeye ve hatta önlemeye yardımcı bulunduğunu belirlenmiş.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “bal arısı sokması Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar